کسب و کار

آرزوهاتو به واقعیت تبدیل کن (قسمت دوم)

در قست اول با چهار گام اولیه آشنا شدید و آموختید چگونه رویاپردازی کنید و یک رویا را به یک میل واقعی تبدیل کنید. سپس هدف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید.

حال با ما همراه باشید و با گام های بعدی آشنا شوید.

۵- همین حالا اقدام کنید

هنگامی که اهداف خود را به یک برنامه عملی تبدیل کردید، باید اقدام کنید و از هر فرصتی که به دست می آورید استفاده کنید. وقت آن رسیده است تا متقاعد سازی ها را متوقف کنید و ببینید که چه کاری را می توانید امروز انجام دهید. مطمئنا همیشه دلایل دلخواه برای رفع آرزوهای خود، مانند داشتن برنامه ریزی عروسی، گذراندن زمانی پر مشغله در محیط کار، برنامه ریزی برای امتحانات پایان ترم و غیره، وجود دارد، اما اگر این نگرش را دارید، هدفی به سرانجام نمی رسد. برای رسیدن به اهداف خود باید به آنها احتیاج داشته باشید تا بتوانید به آرزوهایتان برسید و رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید.

۶- اهداف کوتاه مدت تعیین کنید

هدف اصلی خود را به چند دسته تقسیم کنید و دوره های زمانی را برای دستیابی به هر یک از موارد موجود در لیست خود، تعیین کنید. همه چیز در مورد برداشتن گام های کوچک است. برای مثال، اگر رویای شما نوشتن یک رمان باشد، می توانید با شرکت در یک کارگاه نوشتن در محله خود، یا حتی نوشتن یک داستان پنج صفحه ای شروع کنید. اگر میخواهید رمان نوشتن را شروع کنید باید مهارت های پایه ای خود را افزایش دهید تا بتوانید به رویای خود دست پیدا کنید.

هنگامی که شما در حال ایجاد اهداف کوتاه مدت برای رسیدن به رویای خود هستید و یا حتی در مورد اهداف بلندمدت برای این کار فکر می کنید، می توانید از افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشاوره بگیرید و ببینید که پگونه آنها در این کار موفق شده اند. این به شما کمک خواهد کرد تا حس بهتری نسبت به اینکه  اهداف چقدر واقع بینانه و قابل اجرا هستند، پیدا کنید.

اگر شما به زمانی که برای انجام کارهایتان تعیین کرده اید نرسیدید، نگران نباشید. انعطاف داشته باشید و زمانی دیگر را برای آن مشخص کنید و تمام تلاش خود را برای به سرانجام رسانیدن آن بکار گیرید.

۷- به طور مرتب پیشرفت خود را بررسی کنید

همانطور که در راه رسیدن به رویای خود گام برمی دارید، مهم است که احساس کنید که چه کاری انجام می دهید. اگرچه همه کارها در یک روز انجام نمی شوند و ممکن است به سرعت به همان اندازه که شما می خواهید پیشرفت نکنید، ولی مهم این است که احساس کنید حرکت می کنید. در مواردی که گزارش پیشرفت شخصی خودتان را توسعه می دهید، باید موارد زیر را بررسی کنید:

  • به اهداف خود در مدت زمان تعیین شده می رسید.
  • هنوز تمایل دارید رویای خود را دنبال کنید.
  • از راهی که برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده اید خسته شده اید یا خیر.

۸- از زندگی خود لذت ببرید

مهمترین چیز این است که فکر نکنید زندگی شما وحشتناک است و هنگامی که به رویای خود برسید شادی را پیدا خواهید کرد. در واقع، هنگامی که شما رویای خود را به دست می آورید  به این معنی است که ناامیدی از بین رفته است، می بینید که ممکن است به حالت قبلی خود بازگردید و برای یک رویای جدید مشتاق خواهید شد. این نوع تفکر مشتاق و روحیه حرکت به جلو کاملا طبیعی است، بنابراین شما باید از هر مرحله از زندگی لذت ببرید و در تمام مسیر به خود افتخار کنید.

– ادامه مطلب را در قسمت سوم حتما دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close