کسب و کار

آرزوهاتو به واقعیت تبدیل کن (قسمت سوم)

در قست اول و دوم با مرحله اول از تبدیل رویا به واقعیت آشنا شدید. آموختید که چگونه رویاپردازی کنید و یک رویا را به یک میل واقعی تبدیل کنید. سپس هدف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید. اهداف کوتاه مدت خود را مشخص کنید و به طور مداوم پیشرفت خود را بررسی کنید و در این مسیر از زندگی خود لذت ببرید.

حال با ما همراه باشید و با مرحله دوم آشنا شوید.

مرحله دوم : انگیزه تان را زنده نگه دارید

۱- موفقیت را تجسم کنید

چشمانتان را ببندید و تصور کنید که زندگی تان پس از رسیدن به هدف چگونه خواهد بود. به خودتان بگویید که قبلا هدف را به دست آورده اید و تصور کنید که خانه، روابط و افکار شما چه تغییری کرده است. این یک تاکتیک انگیزشی بزرگ است، به ویژه زمانی که شما احساس می کنید که هرگز قادر به تبدیل رویاهای خود به حقیقت نیستید. تجسم هیجان و شادی که زندگی شما را پس از رسیدن به اهداف تان پر می کند، باعث می شود که احساس موفقیت بیشتری به دست آورید.

۲- اعتماد به نفس خود را حفظ کنید

اگر می خواهید موفق شوید و رویاهای خود را تحقق بخشید، نمی توانید دیدگاه منفی داشته باشید. اگر چیزی نادرست باشد و یا رویای شما غیر قابل پیش بینی شود، باید سر خود را بالا بگیرید، به خودتان اعتقاد داشته باشید و به جلو بروید. طبیعی است که شک و تردید داشته باشید و در طول مسیر از خود سوال هایی را بپرسید، اما در نهایت، باید به توانایی های خود ایمان داشته باشید، زیرا اگر خودتان را باور نداشته باشید، دیگران هم نمی توانند شما را باور کنند.

حفظ یک نگرش مثبت، به شما کمک خواهد کرد تا اعتماد به نفس خود را حفظ کنید. اگر تصور کنید که بدترین اتفاق ممکن است رخ دهد، پس احتمال بیشتری برای وقوع آن وجود خواهد داشت پس مثبت فکر کنید.

۳- زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

اگرچه مهم است که رویاهای خود را دنبال کنید و برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید، اما باید به خاطر داشته باشید  زمانی را به خودتان برای استراحت و آرامش اختصاص دهید. شما نمی خواهید تمام ذهن خود را با اضطراب پر کنید و یا اینکه فراموش کنید که با دوستان خود سرگرم شوید، پس زمانی را به خواب بروید. در حقیقت، هر بار که یک استراحت کوتاه انجام می دهید، زمان بیشتری را برای رسیدن به اهداف خود ایجاد می کنید.

مدیتیشن می تواند به شما در حفظ آرامش خاطر کمک کند. احساس آرامش کنید و اهداف خود را تجسم  کنید. یوگا برای اتصال ذهن و بدن شما بسیار عالی است و به شما کمک می کند تا از هر گونه سردرگمی رها شوید.

مهم است که در طول مسیر خوشحال و سالم باقی بمانید و هرگز فراموش نکنید که از خود مراقبت کنید. مهم نیست که چقدر سخت کار می کنید، ولی اطمینان حاصل کنید که در روز حداقل ۷-۸ ساعت به خواب می روید، سه وعده غذای سالم غذا می خورید و ورزش می کنید. این باعث می شود که شما در شرایط بسیار با ثبات تر از ذهن تان قرار بگیرید و به احتمال زیاد به آنچه که همیشه می خواهید برسید.

۴- از افراد شکست خورده درس بگیرید

اگر میخواهید رویاهای خود را به دست آورید، باید از اشتباهات خود و دیگران درس بگیرید و از آنها استفاده کنید تا بتوانید به جلو بروید. اگر در مورد چیزی شکست خورده اید، باید مجددا سكوت كنید و از خودتان بپرسید كه چرا این اتفاق افتاد و آنچه شما می توانستید متفاوت انجام دهید چه بوده. مطمئنا گاهی اوقات ممکن است فقط یک سوء تفاهم باشد، و تمام چیزی که می توانید انجام دهید این است که به راه خود ادامه دهید، اما اغلب اوقات، خواهید دید که چیزی وجود داشته که می توانستید آن را متفاوت انجام دهید. به جای اینکه اجازه دهید اشتباهات باعث عقب گرد شما شوند، از آنها برای رسیدن به هدف خود به سمت جلو استفاده کنید.

– ادامه مطلب را در قسمت چهارم حتما دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close