کسب و کار

آرزوهاتو به واقعیت تبدیل کن (قسمت چهارم)

در قست سوم با گام های اولیه مرحله دوم از تبدیل رویا به واقعیت آشنا شدید. آموختید که چگونه انگیزه تان را زنده نگه دارید و به این ترتیب موفقیت را تجسم کنید. اعتماد به نفس داشته باشید و در راه رسیدن به موفقیت از افرادیکه درراه تجربه کسب کرده اند مشورت بگیرید. همچنین یاد گرفتید که استراحت کردن و حفظ آرامش نه تنها مانع پیشرفت نیست بلکه کمک بسیار مهمی به حرکت رو به جلوی شما می کند.

حال با ما همراه باشید و با ادامه مرحله دوم آشنا شوید.

۵- انتقاد سازنده در طول مسیر را قبول کنید.

اهمیت دادن به اهداف شما مهم است و نباید به دیگران اجازه دهید که مانع پیشرفت شما شوند  اما مهم است که به افرادی که در واقع تلاش می کنند که به شما کمک کنند گوشدهید. مطمئنا شما می توانید تمام کسانی را که فقط تلاش می کنند تا شما را تخریب کنند را از بین ببرید، اما اگر یک دوست مورد اعتماد یا کسی که در مورد اهداف مورد نظر شما آگاه است، به شما می گوید که می توانید کاری را متفاوت انجام دهید، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که آیا با این فرد مشاوره کنید یا خیر. زیرا این به این معنی نیست که فردی که اهداف شما را می داند همیشه بهترین شیوه عمل را به شما پیشنهاد می دهد.

۶- فداکاری لازم را انجام دهید

ممکن است مجبور شوید بسیاری از چیزهایی را که برای مراقبت از رویای خود اتفاق می افتد، رها کنید. شما باید سخت تر تلاش کنید و ناگزیر باید برخی از چیزهایی که دوست دارید را کنار بگذارید، مثلا اینکه با دوستان خود بیرون بروید و یا وقت خود را صرف خانواده کنید. ممکن است مجبور باشید هدف خود را برای آموزش ماراتن بعدی در شهر خود متوقف کنید، زیرا زمان زیادی را صرف آن می کنید و برای تحصیل در آزمون  BAR دیگر زمانی نخواهید داشت. فهرستی از همه چیزهایی که وقت شما را می گیرند، درست کنید و ببینید که کدام یک از آنها را می توانید حذف کنید.

هیچکس نمی گوید که این یک روند آسان است. چیزی مانند حذف کردن  وقت خود در خانواده ممکن است واقعا به شما و دیگر اعضای خانواده صدمه بزند، اما باید به خودتان یادآوری کنید که پس از اتمام فرایند، می توانید به تعادل برسید.

 

۷- هر گونه مانعی را که سر راه شماست، بردارید

در مورد این موضوع فکر کنید: آنچه که اکنون شما را از رسیدن به اهداف خود بازمی دارد چیست؟ آیا دوست سمی است که همیشه شما را پایین می آورد و احساس بی ارزشی می کنید؟ آیا این یک رابطه مرده است که هر زمان وقت خود را صرف تمرکز بر روی کار می کنید، انرژی شما را از بین می برد؟ آیا این شغل است که شما را کاملا غیرقابل پیش بینی می کند؟ وقت آن است که با برنامه ای منظم از هر گونه مانعی که سر راه شماست، خلاص شوید.

لیستی از همه چیزهایی که انجام می دهید تهیه کنید. از یک دوست صمیمی کمک بخواهید. حتی ممکن است متوجه شوید که چیزی به سادگی عادت به تماشای تلویزیون، شما را از دستیابی به اهدافتان باز میدارد.

۸- عذر و بهانه را کنار بگذارید

یکی از مهمترین صفات افراد بسیار موفق و هدفمند این است که آنها میتوانند عذر و بهانه را رد کنند و با هیچ مشکلی مواجه نشوند. مطمئنا شما ممکن است احساس کنید که والدین شما رفتار خوبی با شما نداشته و باعث شده اند اعتماد به نفس کمتری کسب کنید و همین امر موجب شده شما در زندگی موفق نبوده و مردم به طور مداوم شما را سرزنش کنند. همه اینها واقعا ممکن است درست باشد اما شما باید از بدبختی برای رشد و قوی تر شدن بهره ببرید، نه اینکه از آن به عنوان یک بهانه برای اینکه چرا نمی توانید چیزی را که می خواهید به دست آورید، استفاده کنید.

درست است که هر فرد با یک کامیون از شانس متولد نمی شود. شما می توانید بایستید و برای خودتان متاسف باشید و به مشکلاتتان توجه کنید، اما اگر می خواهید موفق شوید، نمی توانید زندگی خود را مانند قربانی سپری کنید.

۹– اگر شما نمیتوانید به رویای خود دست یابید، آن را دوباره ارزیابی کنید

این به معنای متوقف شدن نیست. البته، اگر به سختی کار می کنید و برنامه هایتان را درست انجام می دهید، احتمال بیشتری برای رسیدن به رویاهای خود خواهید داشت. اما واقعیت این مطلب این است که هر کسی نمیتواند تمام رویا را یکجا به دست آورد، به خصوص اگر رویای شما چیزی شبیه یک بازیگر معروف یا نوشتن یک رمان پر فروش باشد. ممکن است شما بارها و بارها سعی کرده باشید و به نقطه ای رسیده باشید که متوجه شوید باید اهداف خود را تغییر دهید یا اهداف جدیدی را تعریف کنید تا بتوانید زندگی شاد و پرباری را داشته باشید.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close