کسب و کار

آرزوهاتو به واقعیت تبدیل کن (قسمت اول)

زمان بهتری از همین حالا برای شروع رویاهایتان وجود ندارد. اگر تلاش کنید و طرح منطقی ایجاد کنید، می توانید رویاهای خود را تحقق بخشید. تمام چیزهایی که باید انجام دهید این است که بدانید چه چیزی می خواهید و گام های کوچکی را در راه موفقیت خود بردارید. در طول مسیر برخی از موانع وجود خواهند داشت، اما اگر از شکست هایتان تجربه کسب کرده باشید، احتمال بیشتری برای رسیدن به آنچه که همیشه در آرزو داشتید، خواهید داشت. می خواهید بدانید که چگونه رویاهای خود را تحقق بخشید؟ برای شروع به مرحله ۱ مراجعه کنید. ما در اینجا گام هایی را برای تعیین مسیر درست برای رسیدن به اهداف و آرزوهایتان به شما نشان خواهیم داد.

مرحله اول: ایجاد یک طرح

۱- رویای خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که رویای خود را مشخص کنید تا بتوانید راه خود را برای رسیدن به آن به وجود بیاورید. یکی از راه های بسیار خاص در مورد رویاهای شما این است که آنها را در مجله رویای خود و یا در یک دفترچه یادداشت بنویسید. اگر شما نمی دانید که واقعا چه چیزی را می خواهید، نمیتوانید آن را به دست آورید، آیا می توانید؟ با این وجود، هنوز می توانید در مسیر خود، قبل از اینکه ۱۰۰٪ مطمئن باشید از آنچه اتفاق می افتد، گام بردارید. شما فقط باید یک ایده از آنچه که میخواهید اتفاق افتد داشته باشید و پس از آن راهی را که شما را به رویایتان نزدیک و نزدیک تر میکند را بیابید.

به عنوان مثال، شما همیشه دوست دارید بنویسید و بخواهید در پایان روز، یک نویسنده واقعی باشید. شما ممکن است ندانید که آیا می خواهید رمان بنویسید، یا یک خبرنگار باشید و یا حتی یک وبلاگ نویس الهام بخش باشید، اما ممکن است این احساس خوب را داشته باشید که در مسیر درست حرکت می کنید.

۲- رویای خود را به یک میل واقعی تبدیل کنید

شما باید رویای خود را به یک میل واقعی در قلب خود تبدیل کنید. آرزوی قوی برای رسیدن به رویاهای خود، اعتماد به نفس را افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا بعضی از بدترین مراحل زندگی را پشت سر بگذارید. راه تبدیل رویا به یک میل واقعی این است که باور کنید که رویای شما قابل دستیابی است و شما واقعا می توانید به آن دست پیدا کنید. اگر شما به آرزویتان به صورت معمولی نگاه کنید، نمیتوانید آن را جدی بگیرید.

۳- میل واقعی خود را به یک هدف تبدیل کنید

اکنون شما احتیاج دارید میل واقعی خود را به یک هدف تبدیل کنید زیرا معتقدید که این کار می تواند انجام شود و شما می توانید آن را انجام دهید. پس برای آنکه به یک هدف تبدیل شود، باید باور داشته باشید که این کار را واقعا میتوانید انجام دهید. این نوع اعتقاد بر پایه تعهد شماست که اگر انجام شود، شما توانسته اید آن را انجام دهید. چیزی که در مورد اهداف مهم است این است که آنها به زمان حساس هستند، بنابراین اضافه کردن یک زمانبندی مناسب به شما کمک می کند تا این واقعیت را پذیرفته که متعهد به انجام آن هستید.

هنگامی که میل خود را به یک هدف تبدیل می کنید، دیگر نمی خواهید آن را میل یا رویا بدانید؛ در حال حاضر هدف شما در زندگی است، یک هدف که باید توسط شما به دست آید.

۴- طرح یا برنامه ریزی داشته باشید

یک طرح استراتژیک از عمل ایجاد کنید. شما باید یک استراتژی برای دستیابی به اهداف خود ایجاد کنید؛ این استراتژی معمولا یک برنامه یا یک برنامه عمل است. برنامه جهانی برای همه وجود ندارد هر استراتژی بستگی به فردی که درگیر آن بوده و اهدافی که می خواهید انجام دهید نوشته می شود. به دلیل این واقعیت، کلید ایجاد برنامه کاری عملی شما، در شماست و شما باید آن را دنبال کنید.

هر مرحله از برنامه خود را بنویسید پس از آن، این نوشته می تواند به شما کمک کند که احساس کنید طرح شما دقیق تر و عملی تر است. فقط به یاد داشته باشید که زندگی خیلی کوتاه و خشک نیست و شما ممکن است به طور منظم قادر به چک کردن یک هدف پس از دیگری نباشید. شما ممکن است برخی از مراحل را برای رسیدن به هدفتان تغییر دهید و تصاویر جدیدی را برای رسیدن به اهدافتان تصور کنید.

– ادامه مطلب را در قسمت دوم  حتما دنبال کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close