اخبارفرهنگی

آغاز هفته ملی کودک همراه با برنامه های شاد و متنوع

هفته ملی کودک که از ۱۴ مهر ماه با شعار «آینده را باید ساخت» آغاز می‌شود

هفته ملی کودک از روز شنبه ۱۴ مهر با شعار «آینده را باید ساخت» در تهران و بسیاری از شهرهای کشور آغاز می شود. بر همین اساس، برای جلب توجه بیشتر جامعه به مسائل کودکان هر یک از روزهای ۱۴ تا ۲۰ مهر با عنوان های مختلفی نامگذاری شده است.
بر این اساس به ترتیب روزهای ۱۴ مهر روز «کودک، خانواده، سبک زندگی ایرانی اسلامی»، ۱۵ مهر «کودک، محیط زیست و میراث فرهنگی»، ۱۶ مهر (روز جهانی کودک) «کودک، صلح، بازی و نشاط»، ۱۷ مهر «کودک، رسانه و ارتباطات»، ۱۸ مهر «کودک، آموزش، سلامت و ایمنی»، ۱۹ مهر «کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر» و ۲۰ مهر «کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه» نام گرفته است.

به گزارش سایت نوجوان، به مناسبت هفته ملی کودک قرار است در تهران، ۳۰ سازمان و نهاد، همچون هلال احمر،انجمن دیابت، وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، شورای کتاب کودک، سازمان فضایی ایران، آتش‌نشانی، و…گرد هم آیند و به ارائه برنامه هایشان بپردازند
علاوه بر این، کودکان و نوجوانان در این هفته می‌توانند از کارگاه‌های کانون پرورش فکری در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی در همین نمایشگاه – که در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون تهران واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود  بهره ببرند.

اکران فیلم، اجرای تئاتر و برنامه‌های صحنه‌ای هم می‌تواند از بخش‌های جذاب فعالیت‌های کانون در این نمایشگاه به حساب آید.

تئاتر «کلوچه‌های خدا» نیز در مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله با تخفیف ویژه در همین هفته به روی صحنه می‌رود.

علاقه‌مندان به مباحث پژوهشی نیز می‌توانند در هفته ملی کودک در سه نشست و کارگاه تخصصی که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و دیگر نهادها برپا می‌شود، شرکت کنند.

همچنین ویژه برنامه‌ی «شبی با سینمای کانون» ساعت۲۰:۳۰ روز شنبه ۱۴ مهر در پردیس سینمایی کوروش برپا می‌شود و در عین حال برترین‌های نیم قرن سینمای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در قالب فیلم کوتاه، بلند و انیمیشن هر روز عصر از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون نمایش داده می‌شود.

در عین حال، ۱۱ فیلم‌ منتخب سی‌ و یکمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان با عنوان «هفته سینمای کودک» از سوی کانون و بنیاد سینمایی فارابی به صورت اکران خصوصی برای اهالی سینما، رسانه و کودکان‌ و نوجوانان در سینما تئاتر کانون واقع در خیابان خالداسلامبولی تهران در این هفته به روی پرده می‌رود.

در همین حال، دو فیلم از سینمای هنر و تجربه با موضوع و محوریت کودکان در نخستین روز هفته‌ی ملی کودک در سینما تئاتر کانون به نمایش در می‌آید.

این در حالی است که کودکان بستری در بیمارستان‌ها هم در تهران و دیگر شهرهای کشور از این برنامه‌ها محروم نخواهند بود و برگزارکنندگان این برنامه‌ها تلاش می‌کنند با حضور در بیمارستان‌های مختلف شادی و نشاط را به این کودکان نیز هدیه کنند.

بر همین اساس مربیان کانون در تهران به بیمارستان‌های بهرامی، حضرت‌ علی‌اصغر(ع) و قلب شهید رجایی می‌روند و علاوه بر اهدای کتاب و گل به کودکان بیمار، به اجرای قصه‌گویی، نمایش و… دیگر برنامه‌های جذاب می‌پردازند.

برگزاری مراسم روز جهانی کودک (دوشنبه ۱۶ مهر) در سالن مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون تهران و در دیگر شهرهای کشور با حضور کودکان و نوجوانان و مسئولان از دیگر برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

همانند سال های قبل در این هفته ثبت‌نام کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری کانون رایگان خواهد بود.

این برنامه‌ها در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران از ساعت ۹ تا ۱۹ روزهای ۱۴ تا ۲۰ مهر برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close