اخبارفرهنگی

انتشار فراخوان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با شعار کودک و حقوق اجتماعی

بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در پاییز 97 فراخوان خود را در 8 بخش تخصصی منتشر کرد.

به گزارش سایت نوجوان، به نقل از روابط عمومی جشنواره، بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان برای برگزاری در پاییز ۹۷ فراخوان خود را در ۸ بخش تخصصی تئاتر کودک، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر دانش آموزی و کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی منتشر کرد.

 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وانجمن هنرهای نمایشی ایران بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را با شعار «کودک و حقوق اجتماعی» برگزار میکند.

شعار جشنواره امسال با هدف تقویت و رشد آگاهی و اعتماد به نفس فرزندان ایران زمین انتخاب شده است.

مریم کاظمی دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در مقدمه این فراخوان نوشته است:

«جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بیست و پنج ساله شد. به پایان یک ربع قرن عمر جشنواره‌ نزدیک شده ایم و برای برگزاری بهتر و باشکوه ­تر این جشن بزرگ، آرزو و امیدواری زیادی داریم. امیدواریم که امکانات موجود این دوره به این رویداد هنری شیرینی و حلاوت بخشد.

بیش از هر چیز می‌خواهم انگیزه‌هایتان را از آغاز ورود به دنیای نمایش برای کودکان و نوجوانان به یاد بیاورید. این شما بوده‌اید که جشنواره را خلق کرده و برای پربارشدن سال به سال آن دقت و تلاش داشته و کیفیت کارهای هنری شما زینت‌بخش جشنواره بوده است. جشنواره کودک و نوجوان مدیون حضور شما بوده و حیات این رویداد هنری متاثر از اندیشه و کار عاشقانه شما دوستداران کودکی بوده است. از این منظر شما مستقل هستید نه وابسته به جشنواره.

می خواهم از شما هنرمندان فعال تئاتر کودک و نوجوان دعوت کنم بیایید وابستگی‌هایی را که در طول بیست و چهار دوره گذشته به خودمان تحمیل کرده ایم آرام آرام کنار بگذاریم تا بتوانیم چگونگی وجود این جشنواره را از نگاهی گسترده‌تر ببینیم. این ما خانواده تئاتر کودک و نوجوان هستیم که به این جشنواره هویت می بخشیم. بیایید این هویت را بازیابی کنیم و از نو شروع کنیم. فرزندان ایران زمین به هنر شما چشم دارند و ما برای شادی و امید بچه‌ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

ربع قرن جشن و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مبارک باد.»

در این فراخوان شرح کامل شرایط حضور آثار هنرمندان در ۸ بخش تئاتر کودک، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر دانش آموزی و کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی به طور مجزا تشریح شده است و تاکید شده کیفیت هنری آثار متقاضی و مضامینی چون اخلاق اجتماعی و خانوادگی، سنت‌های دین مبین اسلام، مهر و دوستی، فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی، نشاط و امید، توجه به محیط زندگی و مضامین آموزشی و تربیتی کودک و نوجوان ملاک و اولویتهای انتخاب و پذیرش آثار خواهد بود.

  • مهلت ارسال طرح و ایده اجرایی بخش تئاتر خردسالان و تئاتر خیابانی تا تاریخ  ۱۵مرداد ۱۳۹۷
  • مهلت ارسال آثار متقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی مرحله نخست تا تاریخ ۱۰ شهریور۱۳۹۷
  • مهلت ارسال لوح فشرده نمایش های متقاضی بخش­های تئاتر کودک و نوجوان تا تاریخ ۵ مهر۱۳۹۷

هنرمندان تئاتر کودک و نوجوان می توانند با مطالعه فراخوان و ارسال مدارک مورد نیاز و تکمیل فرم درخواست حضور به نشانی دبیرخانه واقع در همدان، بلوار بعثت، جنب پارک مردم، مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی، دبیرخانه دایمی جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان و کدپستی ۶۵۱۶۹۳۳۶۳۴ و یا تماس با شماره تلفن های ۰۸۱۳۸۳۸۶۰۱۸ و  ۰۸۱۳۲۵۱۲۱۱۸ داخلی ۱۲۷ و پست الکترونیک info@festival-children.ir برای حضور در جشنواره اقدام کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close