اخبارتکنولوژی

تین تاک، نخستین اپراتور تخصصی کودک و نوجوان رونمایی شد

همزمان با اولین روز برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سیم کارت نوجوان تین تاک معرفی شد.

به گزارش سایت نوجوان، بنابر اعلام روابط عمومی اپراتور تخصصی کودک و نوجوان تین تاک نخستین اپراتور و سیم‌کارت تلفن همراه کودک و نوجوان با نام تین تاک توسط یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده بر بستر موبایل در حالی رونمایی شد که محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روبان نمادین آغاز به کار  این خدمت جدید را قیچی کرد.

در این مراسم حمیدرضا امیری‌نیا رییس هیات‌مدیره  شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین در این خصوص گفت: امنیت کودکان و نوجوانان در حوزه دیجیتال و دنیای ارتباطات  موضوع بسیار مهمی است که در سال‌های اخیر توجه فعالان بخش خصوصی رشته آی تی را به خود مشغول ساخته است و با این هدف امروز ما نیز با این اعتقاد که کودکان و نوجوانان ایرانی می‌توانند در فضای دیجیتال مشارکتی سالم  داشته باشند ایده‌های خود را به منصه ظهور رسانده‌ایم تا از این طریق امنیت و آسایش والدین را نیز فراهم آوریم.

وی ادامه داد: با این خدمت جدید محصول اندیشه و ذهن دست‌اندرکاران شرکت‌های فعال تولید اپلیکیشن و صاحب اپراتوری در ایران، به شکلی مطلوب به بار نشسته است تا در این شرایط بسترسازی‌های بومی متناسب با فرهنگ و زندگی ایرانی در فعالیت‌های کودکان و نوجوان در فضای دیجیتال محقق شود.

امیری‌نیا افزود: نمونه اخیر این فعالیت، راه‌اندازی سرویس اپراتوری و رونمایی از سیم‌کارت کودک و نوجوان تین تاک است که توسط یک شرکت فعال ارائه‌دهنده خدمات ارزش افزوده بر بستر موبایل به انجام رسیده است.

این فعال حوزه آی تی اضافه کرد: هدف از ارائه سیم‌کارت مختص کودکان و نوجوانان، ساماندهی به فضای مجازی این قشر از هموطنان است که پدران و مادران و خانواده‌ها با اطمینان خاطر بیشتری فعالیت فرزندان خود در عرصه فن‌آوری‌های دیجیتال را شاهد باشند.

رییس هیات‌مدیره شرکت ارتباطات سیار هوشمند امین در خصوص ویژگی‌های این سیم‌کارت گفت: این سیم‌کارت هم مانند همه اپراتورهای فعال کشور به شبکه سراسری مخابراتی کشور متصل می‌شود اما برای فضای مجازی به گونه‌ای طراحی شده است که کودکان و نوجوانان فقط در یک شرایط و محیط امن امکان فعالیت خواهند داشت.

وی ادامه داد: در حقیقت این اپراتور یک پلتفرم را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا توسط آن همه اپلیکیشن‌هایی که در کشور وجود دارد و برای کوکان و نوجوانان مناسب است  را به دست بیاورند.

وی با اشاره به حمایت برخی از نهادها در فرآیند اجرای این ایده گفت: خوشبختانه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام”ره” و برخی نهادهای دولتی و غیردولتی در فعال کردن این اپراتور بسیار کمک کردند.

بنا به این گزارش همچنین امین کلاهدوزان مدیرعامل شرکت ارائه دهنده این سیم‌کارت نیز در مورد خصوصیات این محصول گفت: این سیم‌کارت با نام تجاری ” تین تاک” برای نخستین بار ارائه می‌شود و این در حالی است که این محصول در سبد متنوع محصولات این شرکت مانند سیم‌کارت، پکیج‌های اینرنت ثابت و اپلیکیشن‌های مناسب کودکان و نوجوانان مانند بازی، آموزش، سرگرمی، تفریحات فیزیکی مانند تئاتر وفیلم و به طور کلی همه فضایی که کودک نیاز دارد با خانواده‌اش ارتباط مستمر و سالمی داشته باشد با تلاش ما قابلیت ارائه پیدا کرده است.

وی ادامه داد: این اپراتور از لحاظ فنی دقیقا مانند یک اپراتور عمل می‌کند و سیم‌کارت و اپلیکیشن‌های مختص به خود را دارد و فقط سرمایه‌گذاری خود را روی سرویس‌های خدمتی متمرکز کرده است.

کلاهدوزان در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون مشابه چنین تجربه‌ای در خارج از کشور صورت گرفته است یا خیر نیز گفت: بله. در برخی از کشورها که دغدغه‌ فعالیت قشر کودک و نوجوان در اینترنت و فضاهای دیجیتالی وجود دارد این تفکر وجود داشته که بر همین اساس عمل کنند و این اتفاق در سال‌های اخیر به‌شدت پررنگ‌تر شده است چون آنها هم نگرانی‌هایی از این دست دارند.

این فعال حوزه دیجیتال در عین حال اضافه کرد: در حال حاضر کشور ما در رده پنجم ارائه اپراتور تخصصی کودک و نوجوان قرار دارد و این در حالی است که بقیه رده‌ها در این زمینه تازه‌ وارد این کار شده‌اند و تجربه ما را ندارند.

وی به اپراتورهایی مانند ودافون و دویچه تلکام اشاره کرد و گفت: این برندها و دیگر شرکت‌هایی از این دست خود به صورت مستقل سرویس‌هایی را برای کودک و نوجوان ایجاد کرده‌اند.

وی همچنین به حمایت نهاد‌هایی مانند سازمان تنظیم مقررات رادیویی اشاره کرد و گفت: البته از آن جایی که شروع چنین رویکردی فضایی جدید را ایجاد کرده است بدیهی است که برای جا افتادن نیاز به زمان مناسب دارد تا از این طریق موضوع سلامت فضای دیجیتال برای کودکان و نوجوانان نهادینه شود.

اپراتور تخصصی کودک نوجوانان” تین تاک ” در سالن ۳۸ نمایشگاه الکامپ مستقر است و بعد از برگزاری مراسم افتتاح توسط وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات، رسما کار خود را آغاز کرد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close