اخبار

رقابت «آقای گوزن» در جشنواره جیفونی ایتالیا

انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» در بخش رقابتی ۱۸+ سال چهل و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفون» حضور دارد.

به گزارش سایت نوجوان، تولید انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» از سال ۹۴ آغاز شده و ساخت آن تا پایان مهر ماه سال ۹۶ ادامه داشته است.این انیمیشن  به کارگردانی مجتبی موسوی  و به تهیه کنندگی الهه فرنیا است که محصول مشترک مرکز تلویزیون و انیمیشن حوزه هنری و خانه انیمیشن و مجری طرح آن استودیو گوزن قرمز است.

لازم به ذکر است، انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» تاکنون در چندین جشنواره داخلی و خارجی حضور داشته است و جوایزی را از این جشنواره‌ها از آن خود کرده است. این انیمیشن در جشنواره جهانی فجر، جشنواره «زاگرب» کرواسی، جشنواره «انیماموندی» برزیل، جشنواره «انسی» فرانسه، جشنواره «انیماتریکز» فنلاند، بازار فیلم برلین حضور داشته و لوح تقدیر بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره جهانی فجر، جایزه ویژه جشنواره انیمیشن «زاگرب» کرواسی را دریافت کرد. جشنواره پویانمایی زاگرب بعد از جشنواره پویانمایی انسی قدیمی‌ترین جشنواره پویانمایی در اروپاست.

گفتنی است جشنواره فیلم جیفونی از سال ۱۹۷۱ آغاز به کار کرده است و بزرگترین و معتبرترین جشنواره فیلم و رویداد سینمایی کودک و نوجوانان در جهان است . این جشنواره هرساله در دهکده کوچکی به نام جیفونی واله پیانا در جنوب ایتالیا برگزار می‌شود.این جشنواره ویژه آثار مربوط به کودکان و نوجوانان است و برندگان خود را با نظر داورانی از کودکان و نوجوانان در پنج گروه سنی، انتخاب می‌کند. سالانه بیش از ۲۰۰۰ کودک و نوجوان در گروه‌های سنی بین ۳ تا ۲۱ سال، به داوری آثار بخش‌های گوناگون این جشنواره می‌پردازند.

این جشنواره از ۲۹ تیر الی ۶ مرداد در شهر جیفونی ایتالیا برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close