آموزشیسرگرمیکاردستیهنر

قاب هندسی رنگارنگ بسازیم

تا حالا شده که از رنگ و کاغذ دیواری اتاق خودتان خسته شده باشید و بخواهید یک تنوعی در اتاقتان داشته باشید؟! در این آموزش می توانید باکاغذهای رنگارنگ اشکال هندسی درست کنید  و یک طرح متفاوت و زیبایی را درست کنید که دیوار بالای تخت خود و یا هر جای خانه تان را زیبا کنید.

وسایل مورد نیاز

  • ۸۰*۱۰۰ سانتی متر فوم برای زمینه اصلی کار
  • کاغذ رنگی و کاغذهای براق رنگی .کاغذ های رنگی به اندازه A4 باشد و از هر رنگ دو ورق داشته باشید.
  • کاتر
  • مداد
  • خط کش فلزی
  • چسب دوطرفه

مرحله اول: انتخاب رنگ

انتخاب رنگ برای درست کردن این کاردستی یک نکته مهم به حساب می آید. متناسب با محیط مورد نظر رنگ های کاغذ را انتخاب کنید. کاغدهای رنگی خود را می توانید رنگ هایی که متضاد هم هستند استفاده کنید  و یا می توانید  از رنگ هایی که در یک گروه هستند و یا به صورت کمرنگ و پررنگ استفاده کنید.

مرحله دوم: بریدن کاغذها

ابتدا تمام کاغذها را به اندازه ۱۲.۵ سانتی متر مربع ببرید و سپس آن ها را از وسط  نصف کنید که مثلثی شکل شوند. این خیلی مهم است که هنگام برش کاغذ ها با دقت کار کنیم تا همه آن ها با هم،  هم اندازه و هماهنگ شود. سعی نکنید که به یکباره یک دسته کاغذ را با هم برش دهید چون این کار باعث می شود که کاغذها حرکت کنند و به شکل مربع و هم اندازه بریده نشوند. شما می توانید اولین مربع خود را به عنوان یک الگو برای برش بقیه کاغذ استفاده کنید تا دیگر نیاز نباشد در هر بار برش آن را اندازه گیری کنید. پشت مربع را که به عنوان الگو استفاده می شود را علامت بزنید تا با مربع های دیگر اشتباه نشود.

مرحله سوم: طراحی و طرح بندی

از بالا گوشه چپ به چیدن مثلث ها شروع کنید وبه صورت رندوم رنگ ها را انتخاب کنید و کنار هم بگذارید.  اگر متوجه شدید که دو مثلث همرنگ کنار هم قرار دارند، رنگ یکی از آن ها را با یک رنگ دیگر جا به جا کنید. همین طور مثلث ها را اضافه کنید تا یک ردیف درست شود. به جهت مثلث ها دقت کنید، شما نمی خواهید که خطوط قطرها در یک جهت باشند به صورت رندوم آن ها را بچینید که جهت های متفاوتی را داشته باشند و الگوی مشخصی نداشته باشند کاغذهای رنگی براق هم به صورت پراکنده پخش شده باشند همین طور ادامه دهید تا به طرح و ترکیب کلی طرحتان برسید.

مرحله پنجم: طرحی که در ذهن دارید به صورت آزمایشی پیاده سازی کنید

هنگامی که شما تمام مثلث ها را چیده اید طرح تان به این صورت است که ۱۲ مربع در طول قرار دارد و ۴ مربع در عرض قراردارد.  وقتی که به رنگ و ترکیب طرحتان نگاه می کنید کمک می کند تا ببینید چه ترکیب رنگ هایی به هم می آید و چه جاهایی نیاز است تا رنگ آن ها را عوض کنید. رنگ ها باید به صورت تصادفی و نسبتا پراکنده باشد.

مرحله ششم : صفحه فومی زمینه را آماده کنید

فوم را از وسط نصف کنید تا به دو قسمت به اندازه ۸۰*۵۰ تقسیم شود. روی فوم را از وسط خط بکشید و به چند ردیف تقسیم کنید که مربع ها را روی این ردیف ها بچینید. چسب دو طرفه را در قسمت بالا و پایین همان خط هایی که کشیدید بزنید.

مرحله هفتم: سر هم کردن

در این مرحله باید طرحی که داریم را روی زمینه فومی بچینید. مثلث هایی که شش مربع ردیف اول را تشکیل می دهند بردارید. آنها را از سمت چپ به راست روی زمینه فومی بچینید. اولین مثلث را از بالا بچینید و مثلث بعدی را پایین آن بگذارید تا به شکل مربع شود، مثلث ها را رندوم و به صورت تصادفی بچینید.

پوشش کاغذی چسب های دو طرفه را جدا کنید. از بالا سمت چپ صفحه فومی شروع کنید. مثلث ها را از بالا در همان ردیفی که ایجاد کردید بچسبانید. تا پایین همین کار را در هر ردیف انجام دهید. وقتی که اولین صفحه فومی را تمام کردید، قسمت بالا سمت راست را علامت بزنید تا یادتان باشد که کار اولین صفحه فوم در اینجا تمام شد. همین مراحل را برای دومین صفحه فومی انجام دهید.

مرحله نهایی

وقتی که هر دو صفحه فوم را تمام کردید، لبه ها و یا قسمت های اضافی گوشه های قاب را ببرید.

حالا قاب هندسی رنگارنگ شما آماده است و می توانید روی دیوار نصب کنید و از آن لذت ببرید.

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close