آموزشیکامپیوتر

چگونه اسلایدهای پاورپوینت را پرینت بگیریم؟

شما همیشه فایل های پاورپوینت را در کامپیوتر خود نمایش می دادید گاهی لازم است که اسلایدهای آن را پرینت بگیرید و در زمان ارائه در اختیار خود داشته باشید و به شما کمک می کند تا قبل از زمان ارائه بتوانید به صورت کلی و با یک نگاه اسلایدها را مرور کنید و تسلط کافی بر آنها داشته باشید. حتی شما می توانید یک نسخه چاپی از اسلایدها را در اختیار حضار قرار دهید که آنها بتوانند استفاده کنند.

در این آموزش شما مراحل پرینت گرفتن اسلایدها و همچنین تبدیل فایل پاورپوینت خود به فایل pdf را یاد خواهید گرفت.

پرینتر خود را انتخاب کنید

ابتدا برای پرینت گرفتن اسلایدها، لازم است تا پرینتر مورد نظر را انتخاب کنید. برای این کار در منو File  گزینه Print را زده و در قسمت printer ، پرینترخود را از لیست پرینترها انتخاب کنید.

صفحات را برای پرینت انتخاب کنید

گاهی اوقات شما نیاز دارید که فقط چند اسلاید را پرینت بگیرید و نیازی نیست که تمام اسلایدها را پرینت بگیرید. برای این کار در قسمت Settings، لیستی را مشاهده می کنید.

با انتخاب Print All slides  تمام اسلایدها پرینت گرفته می شوند. به صورت پیش فرض بر روی این گزینه قرار دارد.

گزینه Print Current Slide، اسلاید جاری و انتخاب شده را پرینت می گیرد.

با انتخاب گزینه Custom Range، کادری به نام Slides  نشان داده می شود که در این کادر شماره اسلایدهای مورد نظر را برای پرینت وارد می کنید به طور مثال برای اینکه اسلایدهای ۶ تا ۱۲ را  پرینت بگیریم را به صورت”۱۲-۶″ می نویسیم و با علامت خط تیره از هم جدا می کنیم.

جهت صفحات را انتخاب کنید

در اینجا جهت را برای پرینت گرفتن مشخص می کنید که محتوای صفحه شما به صورت عمودی(Portrait Orientation ) پرینت گرفته شود و یا محتوای صفحه به صورت افقی(Landscape Orientation) پرینت گرفته شود.

پرینت اسلایدها در فرمت های مختلف

پاورپوینت در زمان پرینت، تنظیمات مختلفی را برای قرارگیری اسلایدها و چیدمان آن ها در هر صفحه مشخص کرده است.

Full page slides  : این گزینه هر اسلاید را به صورت تمام صفحه پرینت می گیرد. این گزینه برای زمانی که بخواهید اسلایدها را به صورت چاپی مرور کنید مناسب است. در قسمت Setting به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

Handouts: این گزینه برای زمانی مناسب است که بخواهید چند اسلاید را با هم در یک صفحه داشته باشید تا راحت تر بتوانید اسلایدها را مرور کنید ویا اگر غلط های املایی و تایپی داشید را برطرف کنید. در بخش Handouts،گزینه هایی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید چند اسلاید در یک صفحه قرار بگیرند.

Notes pages : این گزینه یادداشت های موجود در هر اسلاید را همراه با همان اسلاید پرینت می گیرد. این گزینه برای زمان ارائه مناسب است که   می خواهید نسخه چاپی را همراه با یادداشت هر اسلاید نزد خود داشته باشید.

چگونه فایل پاورپوینت را در قالب pdf  پرینت بگیریم؟

برای شما هم پیش آمده که بخواهید فایل پاورپوینت خود را برای شخصی ارسال کنید که برنامه پاورپوینت بر روی سیستمش نصب نیست و با تبدیل به pdf می توانید فایل خود را در اختیار دیگران قرار دهید.

در بعضی مواقع ممکن است که خودتان پرینتر نداشته باشید و بخواهید فایل پاورپوینت خود را به کامپیوتر دیگری انتقال دهید برای اینکه تنظیمات و یا فونت فایل پاورپوینت شما تغییری نکند بهترین راه این است که فایل را به pdf تبدیل کنید تا مشکلاتی برای انتقال به کامپیوتر دیگری وجود نداشته باشد و به راحتی اسلایدها را پرینت بگیرید.

برای ایجاد فایل pdf، در پاورپوینت منو File  گزینه Export را زده سپس بر روی Create PDF/XPS Document  کلیک کرده و گزینه Create PDF/XPS را انتخاب کنید

پنجره ای باز می شود که با انتخاب Options  می توانید تنظیماتی که مربوط به نحوه قرار گرفتن اسلایدها در صفحه است را انتخاب کنید.

پس از انتخاب Options صفحه ای از تنظیمات باز می شود. در قسمت Publish what، لیستی وجود دارد که می توانید گزینه های مربوط به نحوه قرارگیری اسلاید در یک صفحه را انتخاب کنید.

در آخر با کلیک بر روی Publish  در مسیر مورد نظر فایل pdf  ذخیره می شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

1 نظر در “چگونه اسلایدهای پاورپوینت را پرینت بگیریم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close