آموزشیکامپیوتر

چگونه بر روی فایل های پاورپوینت صدا بگذاریم

پاورپوینت، نرم افزاری است که با آن می توانید تحقیقات خود را به صورت پویا به نمایش بگذارید. با استفاده از این نرم افزار می توانید ارائه بهتر و جذاب تری داشته باشید. از امکانات جذاب این نرم افزار این است که به راحتی می توانید از صدا یا فایل های صوتی بر روی فایل پاورپوینت استفاده کنید تا در هنگام اجرای اسلایدها فایل صوتی پخش شود. در این آموزش شما یاد خواهید گرفت که چگونه این کار را انجام دهید.

برای گذاشتن فایل صوتی بر روی پاورپوینت ابتدا در قسمت منو Insert را انتخاب کنید سپس در گروه Media ، گزینه Audio را انتخاب کنید .در زیرمنوی باز شده بر روی  Audio on My PC  کلیک کنید.

حالا پنجره ای باز می شود که باید مسیر فایل موسیقی خود را انتخاب کنید و بعد از انتخاب موسیقی مورد نظر روی گزینه Insert  کلیک کنید.

پس از انتخاب موسیقی مورد نظر آیکونی همانند شکل زیر بر روی اسلاید مشاهده می کنید. در منو قسمت Playback  فعال می شود که در این قسمت می توانید تنظیمات موسیقی را انتخاب کنید. در حالت پیش فرض گزینه No Style  فعال می باشد که این گزینه به شما این اجازه را می دهد که خودتان تنظیمات مورد نظر را انجام دهید.

در این قسمت به توضیح موارد مختلف این تنظمات می پردازیم:

Volume : هنگامی که بر روی این گزینه کلیک می کنید لیستی باز می شود که شامل گزینه های Low، Medium، high و Mute است که با استفاده از این چهار گزینه می توانید میزان صدای فایل موسیقی را تنظیم کنید.

Start: این گزینه شامل لیستی است که با انتخاب Automatically فایل صوتی با اجرای اسلایدها به طور همزمان پخش خواهد شد و در صورت انتخاب On Click هنگامی که بر روی آیکون آن کلیک کنید شروع به پخش موسیقی می کند.

Play across slide: با انتخاب این گزینه موسیقی در تمام اسلایدها پخش خواهد شد.

Loop until stopped: با انتخاب این گزینه موسیقی به صورت مداوم و پشت سر هم تا پایان اسلایدها پخش می شود به طوری که اگر موسیقی قبل از اتمام اسلایدها به پایان برسد دوباره شروع به پخش می کند.

Hide during Show: با انتخاب این گزینه آیکون موسیقی در طول نمایش اسلایدها نشان داده نمی شود و مخفی می ماند.

Rewind after Playing: با انتخاب این گزینه پس از پخش موسیقی به زمان آغازموسیقی برمی گردد.

با انتخاب گزینه Play in Background  تمام موارد بالا فعال می شود.

 

با انتخاب گزینه Audio Trim  می توانید قسمتی از فایل صوتی را انتخاب کنید و طول آهنگ را کوتاه کنید. با تنظیم زمان معینی در قسمت Fade In  و Fade Out  می توانید شروع و پایان فایل صوتی را بهینه کنید که باعث محو شدن ویا کم شدن صدا می شود.

با انجام مراحل گفته شده و انجام تنظیمات بالا شما قادر خواهید بود که بر روی فایل پاورپوینت فایل صوتی قرار دهید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close