آموزشیسرگرمیکاردستیهنر

چگونه تخم مرغ هفت سین درست کنیم؟

ایده های جالب برای تزیین تخم مرغ هفت سین

دوست دارید تخم مرغ های سفره هفت سین را خودتان درست کنید؟ می توانید با ساده ترین وسیله تخم مرغ های رنگی زیبایی را داشته باشید. این ایده ها به شما کمک می کند تاسفره هفت سین متنوعی را داشته باشید.

وسایل مورد نیاز:

  •      تخم مرغ
  •      پوسته تخم مرغ
  •      رنگ خوراکی
  •      سرکه سفید
  •      چسب مایع
  •      قلمو رنگ
  •     پنبه
  •      دستمال کاغذی

 

تخم مرغ ها را آماده کنید.

پوسته تخم مرغ را کامل بشویید و قبل از اینکه روی دستمال بگذارید تا خشک شوند، محتویات داخل آن را کاملا پاک کنید. وقتی پوسته ها خشک شدند، سرکه سفید را با پنبه به آرامی به سطح پوسته ها بمالید. این کار باعث می شود هرگونه لکه، گرد و خاک یا روغن از روی پوسته ها پاک شود.

وقتی پوسته ها بطور کامل خشک شدند، غشا داخلی آن را جدا کنید. اگر نمی توانید بطور کامل آن ها را جدا کنید، پوسته تخم مرغ را بشکنید و راحت تر می توانید غشا داخلی را جدا کنید.

لازم است که تخم مرغ ها ۸ تا ۱۰ دقیقه بجوشند تا کاملا پخته شوند.

تکه های رنگی را درست کنید.

درون کاسه آب بریزید به طوری که تخم مرغ ها  کامل در آب باشند. یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به آب اضافه کنید تا پوسته تخم مرغ بتواند بهتر رنگ را جذب کند.

رنگ های خوراکی را اضافه کنید، می توانید هم از رنگ خوراکی مایع و یا رنگ خوراکی پودری استفاده کنید. اگر می خواهید رنگ کم رنگی داشته باشید قطره های کمتری اضافه کنید. برای داشتن رنگ تیره تر، قطرات بیشتری اضافه کنید.

پوسته تخم مرغ را در مخلوط رنگ به مدت ۳ تا ۵ دقیقه قرار دهید. اگر پوسته رنگ نگرفته بود به مدت بیشتری بگذارید در رنگ بماند.

توجه داشته باشید که تخم مرغ سفید سریع رنگ می گیرد و نیاز به زمان کمتری دارد. اگر از پوسته تخم مرغ تیره استفاده می کنید، زمان بیشتری بگذارید که در رنگ بمانند. پوسته ها را در جای مناسبی قرار دهید تا خشک شوند. از کارتن تخم مرغ یا کارتن های پلاستیکی برای نگهداری پوسته ها استفاده کنید. پوسته ها رابه مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا خشک شوند.

بعد از اینکه پوسته ها به طور کامل خشک شدند، نوبت آن است که آن ها را خرد کنید. برای این کار می توانید از پشت قاشق یا انگشت شست تان استفاده کنید.

پوسته های تخم مرغ در اندازه های مختلفی خرد کنید و نباید این تکه ها هم اندازه باشند.

تکه های رنگی را بچسبانید.

حالا شروع کنید قطعات را  بر روی تخم مرغ بچسبانید. دقت کنید با فاصله قطعات را کنار هم بچسبانید

برای چسباندن تکه ها به تخم مرغ دو روش پیشنهاد می شود اول اینکه می توانید مقداری چسب را به قسمت های مختلف تخم مرغ با فاصله بزنید سپس پوسته ها را بر روی آنها بچسبانید و روش دوم این است که می توانید قبل از زدن چسب به سطح تخم مرغ، با قلمو چسب را به پشت هر تکه بزنید. برای اینکه کار تمیزتری داشته باشید بهتر است روش دوم را انجام دهید.

با دقت و با حوصله این تکه ها را بر روی تخم مرغ بچسبانید و چسب های اضافی را پاک کنید.

می توانید با این ایده تخم مرغ های رنگی متنوع و متفاوتی داشته باشید. یک تخم مرغ رنگی دیگر درست کنید و پوسته های  رنگارنگ را بر روی تخم مرغ بچسبانید.

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close