آموزشیکامپیوتر

چگونه در پاورپوینت توان و اندیس بگذاریم؟

گاهی نیاز دارید در پاورپوینت عبارتی  مانند  H۲O که دارای اندیس است و یا عبارت X۲ + y۲که دارای توان است استفاده کنید. این گونه عبارات بیشتر در فرمول نویسی  و یا برای ذکر منابع در پاورقی استفاده می شوند. در این آموزش یاد خواید گرفت که چگونه می توانید عباراتی که دارای اندیس و توان هستند را در پاورپوینت بگذارید.

در این قسمت می خواهیم برای یک عبارت توان بگذاریم. برای این کار عبارت مورد نظر را نوشته و روی آن قسمتی که قرار است توان باشد را انتخاب کنید که در اینجا عدد ۲ است.

سپس بر روی منو قسمت Home  کلیک کرده و بر روی فلش کوچک سمت راست در پایین کلیک کنید تا پنجره ای همانند شکل زیر باز شود. در پنجره باز شده در قسمت Effect در پایین Superscript را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده در قسمت Offset عددی که در اینجا وارد می کنید میزان فاصله توان از عبارت است بدین صورت که هر چه عدد بالاتر باشد فاصله توان تا عبارت بیشتر می شود و بالاتر قرار می گیرد.

همانطور که مشاهده می کنید عدد ۲ که انتخاب شده بود به شکل توان قرار گرفته است.

تا این قسمت یاد گرفتید که چگونه برای یک عبارت توان بگذارید. حالا برای اندیس هم به همین صورت است فقط گزینه ای که انتخاب می کنید فرق دارد. بدین صورت که ابتدا عبارت را می نویسید سپس قسمتی که می خواهید به صورت اندیس باشد را انتخاب کنید و از قسمت منو Home را انتخاب کنید و بر روی همان فلش کوچک کلیک کنید تا پنجره ای همانند مراحل قبل باز شود. پس از آن بر روی Subscript کلیک کنید و OK  را بزنید. مشاهده خواهید کرد که عبارت مورد نظر به شکل اندیس قرار میگیرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

3 نظر در “چگونه در پاورپوینت توان و اندیس بگذاریم؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close