آموزشیکامپیوتر

چگونه فوتر را در پاورپوینت ویرایش کنیم؟

فوتر در پاورپوینت اطلاعاتی  شامل شماره صفحه، شماره اسلاید و تاریخ و زمان را در پایین هر اسلاید نمایش می دهند. برای اینکه بخواهید شماره هر صفحه به صورت اتوماتیک افزایش یابد و یا متنی را در پایین هر اسلاید نمایش دهد مراحل زیر را دنبال کنید.

برای تنظیم فوتر و هدر هر اسلاید در منو وارد بخش Insert  شده و در قسمت Text ، Header and footer را انتخاب کنید

تاریخ و زمان را برای اسلاید ها تنظیم کنید

پس از انتخاب Header and footer  پنجره ای باز می شود که با تیک زدن Date and time  تاریخ در پایین همه اسلایدها نمایش داده می شود. با انتخاب گزینه Update automatically، تاریخ نمایش داده شده در هر اسلاید به صورت اتوماتیک تغییر می کند به طوری که در هر روزی که این اسلاید باز شود و یا از اسلاید پرینت گرفته شود تاریخ روز جاری را نمایش می دهد.

متن فوتر را ویرایش کنید.

با تیک زدن گزینه Slide number ، شماره صفحه برای هر اسلایدر به صورت اتوماتیک زده می شود. با انتخاب گزینه Footer         می توانید در کادر پایین آن متنی نوشته و آن را در همه اسلایدهای پاورپوینت نمایش دهید. در آخر با تیک زدن گزینه               Don’t show on title slide هیچکدام از این تغییرات انجام شده را در اولین اسلاید نمایش داده نشود یعنی این تغییرات از دومین اسلاید اعمال می شود.

هنگامی که Apply to All  را می زنید، متوجه می شوید شماره صفحه هر اسلاید به صورت اتوماتیک افزایش می یاید و تاریخ و زمان همان روز را به شما نشان خواهد داد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شاید این مطلب هم برای شما جالب باشد

Close